Aktualności
O nas
Moje psy
Osiągnięcia
Mioty
Galeria
Księga Gości
Linki

Ostatnia aktualizacja:
17.11.2015

Strona główna   Dodaj do ulubionych  


Jamnik króliczy szorstkowłosy

Aktualności 2015 - Nowofundlandy Viva Zabajka FCI

*

Listopad to właściwie końcówka sezonu wystawowego. Revolcie brakowało ostatniego wniosku do Intera, była wystawiana w Czechach ale dywany na hali w Pradze wywołały w niej historyczną panikę- i wróciła bez sukcesu. Dlatego zgłosiłam ją na wystawę w Bułgarii. Wyjechała w towarzystwie znanej jej Weroniki i jej Dogs Girl Team. I tak oto w piatek 13 - Revolta od Trojske Skaly pobiegła po tytuł Interchampiona :) Nowofundlandy oceniał sędzia Radoslav Stoinov -nie miał wątpliwości i Volta pokonała konkurentki otrzymując CAC, CACIB oraz BOB...! W sobotę, już na luzie wystąpiła u sędziego z Cypru -i tym razem opuściła ring z oceną - CAC, CACIB i BOB...! Trzeci dzień wystawy, niedzielę - Volta nie była wystawiana by dać szansę swoim konkurentkom. A więc mamy kolejną Interchampionkę w hodowli Viva Zabajka :) 

zabajka

nowofundland

hodowla

nowofundlandy

zabajka

niufy

niufki

revolta

Weronika i Revolta :)

*

Początkiem września wybrałam się z Voltą (nowofundland Revolta od Trojske Skaly ) na Klubową Wystawę Nowofundlandów organizowaną przez czeski klub nf z siedzibą w Pradze. Podczas dwudniowej wystawy nowofundlandy oceniane były przez dwóch sędziów : pana Bernarda Metraux ze Szwajcarii, oraz panią Marię Amelię Taborda z Portugalii. Volta  zaprezentowała się pięknie i wróciła do domu z tytułami : CAC, Najlepsza Suka oraz BOS...! Zgłosiłam Voltę także do oceny bonitacyjnej, gdzie otrzymała za psychikę notę 5/6, oraz została dokładnie zmierzona. Super...! Cieszymy się bardzo....
nowofundland

nowofundland

niufy

Trofea Revolty :

zabajka

*

W upalny wekend 15-16.08.2015, Korba czyli nowofundland Prosto W Serce Viva Zabajka- pojechała z zaprzyjaźnioną ekipą Tomka M, do Alba Iulia w Rumunii. Tam, walcząc dzielnie w mocnej konkurencji, uzyskała w sobotę CAC, CACIB oraz BOB czyli tytuł Zwycięzca Rasy - od włoskiego sędziego Giuseppe Alessandra, a w niedzielę uległa w porównianiu psu i ring opuściła z tytułami - CAC, CACIB i BOS ( Zwycięzca Płci Przeciwnej)- sędzia Petru Muntean.Tym samym Korba spełniła wszystkie warunki by otrzymać tytuł INTERCHAMPION...!!! Super. Bardzo się cieszymy...!!!

zabajka

nowofundland
hodowla

nowofundland

champion

wybory

suka

*

Pod koniec lipca moja ulubiona Voltusia wybrała się ponownie z Tomkiem i Weroniką w dalekie kraje. Tym razem celem było Sarajewo. Podczas trzy-dniowej wystawy zorganizowano jedną krajówkę i dwie międzynarodówki. Nowofundlandy w piątek oceniał pan Milan Dosen z Serbii, w sobotę pani Natalia Skalin Szwecja a w niedzielę pan Bo Skalin Szwecja. Revolta "poszła" jak Rewolucja uzyskując : 3 x CAC, 2 x CACIB oraz na wszystkich trzech wystawach = Zwycięzca Rasy...!!! Jestem bardzo dumna i dziekuję Weronice za piękną prezentację Volty :) 
wystawy

nowofundland

*

Bardzo miłą niespodzianką dla mojej hodowli były wyniki Światowej Wystawy Psów w Mediolanie. W klasie młodzieży złoty medal oraz tytuł Młodzieżowy Zwycięzca Świata otrzymał  nowofundland Cobra Commander "Gus"..! Jest to syn wyhodowanego przezemnie psa Logrus Dante Viva Zabajka, wnuk niezapomnianej suczki Jawa Czy Sen Viva Zabajka...!!!  Radość ogromna. Gratulacje dla hodowcy i właścicieli :) 

nowofundland

zabajka

*


Końcem maja moja najmłodsza "dziewczynka" czyli Revolta od Trojske Skaly wybrała się wraz z moimi znajomymi na wystawę do Rumunii. W miejscowości Sibiu spotkało się 7 nowofundlandów. Nie było łatwo ale Revolta wróciła z wynikiem: CAC, CACIB, BOS oraz dyplomem Champion Romania. Dziękuję bardzo Weronice i Tomkowi za opiekę nad moją Voltusią...!!!
nowofundland
zabajka

*


Marcowe pytanie : Gdzie ta wiosna...? 

nowofundland

*

Kilka dni temu "Zabajkę" odwiedził prawdziwy Mikołaj. Nie miał brody ani wąsów, nie przyjechał saniami ale sprawił tak wielka radość, że ciężko to opisać słowami. Dziewczynki otrzymały 4 wory łososiowej karmy, 50 uszek wędzonych oraz kilka paczek kurczakowo- szprotkowych ciasteczek. A ja dostałam piekny kubek do kawy ze zdjęciami Britty, Korby i Volty :)

nowofundland


« 2014 :: 2013   2012   2011-2010   2009   2008  2007  2006  2005