Aktualności
O nas
Osiągnięcia
Mioty
Galeria
Księga Gości
Linki

Ostatnia aktualizacja:
10.03.2008

Strona główna   Dodaj do ulubionych  


Jamnik króliczy szorstkowłosy

Aktualności 2007 - Nowofundlandy Viva Zabajka FCI
18 listopada w Kielcach, podczas Międzynarodowej Wystawy Psów- wystąpiły dwa niufki z "Zabajki". Odnaleziony po paru latach Hokus Pokus, wraz z nowymi opiekunami zadebiutował w klasie otwartej, gdzie w mocno obsadzonej stawce ok. 10 psów - uzyskał ocenę doskonałą i brązowy medal . Piękny początek "drugiego" życia !!! Potem , również w klasie otwartej wystąpiła Jedna Taka Jagoda. Chyba "zapatrzyła" się w Hokusa, bo także uzyskała III lokatę i brązowy medal. Gratulujemy i trzymamy kciuki za następne występy !!!

Na Międzynarodową Wystawę we Wrocławiu, Jawa pojechała w towarzystwie Beaty. Stawka niufów była niewyrównana, psiaki prezentowały diametralnie różne typy. Niektóre w ogóle nie trymowane, takie jak ich natura stworzyła. Sędzina p. Małgorzata Sowińska miała trudne zadanie i szczerze pisząc nie wszystkie jej decyzje są zrozumiałe. Kluska znalazła uznanie w jej oczach wygrywając klasę otwartą i uzyskując tzw. "duże" CWC, tak niezbędne do ukończenia championatu. Cieszymy się ogromnie, bardzo, bardzo dziękuję Beacie za trud i czas poświęcony na przygotowanie i wystawienie Jawy !!!

 Pierwsza lokata = Jawa, druga lokata = Diretissima Duet Wichrowe Łąki.ResCACIB, Zwyciężczyni klasy pośredniej : Astra z Helmowego Jaru.

CACIB, Zwyciężczyni klasy championów : Shagala Szara Strefa

  19 sierpnia, tak jakoś bez przekonania wybrałyśmy się z Jawą na wystawę do Rzeszowa. Złożyło się na to kilka rzeczy, ale w końcu około 12 - dotarłyśmy obok ringu. Z stawki psów wyróżniał się Eldir Forseti i to on otrzymał kolejne CWC oraz tytuł Najlepszego Psa w Rasie. W suczkach- szczeniętach zadebiutowała sąsiadka Jawy czyli Atena Tosia i Kubuś. W pośredniej walczyła Kendi - ulegając Aischy z Helmowego Jaru. Obie suki otrzymały ocenę doskonałą. Jawa wystąpiła sama - otrzymała doskonałą, CWC a po porównaniu z Aischą -otrzymała także tytuł Najlepsza Suka w Rasie. A potem spróbowała powalczyć z Eldirem, lecz to jemu przypadł zaszczytny tytuł Zwycięzca Rasy - gratulujemy !!! Tym razem dysponuję obszernym i naprawdę dobrym materiałem zdjęciowym, za co ogromne podziękowania p. Rafałowi Andryaszkowi z Przemyśla. Dziękuję, dziękuję, dziekuję !!! Dawno Kluseczka nie była obiektem zainteresowania tak dobrego fotografa ! Wszystkie fotki z wystawy w Rzeszowie do obejrzenia w galerii Jawy.

ocena doskonała, CWC, Najlepsza Suka w Rasie -  nowofundlandka Jawa

Ring Nowofundlandów - najlepszy pies i suka

Jawa w ringu - Krajowa Wystawa Psów Rasowych Rzeszów 2007

        11 sierpnia to nie tylko drugie urodziny miotu "J" czyli min. Jednej Takiej Jagody oraz Jawy. To także dzień w którym odbywała się Międzynarodowa Wystawa we Lwowie. Pojechałyśmy, wystąpiłyśmy  i... wygrałyśmy. Co za radość. Tym samym Jawa sprawiła sobie sama urodzinowy  prezent otrzymując swój pierwszy CACIB oraz  BOB z Międzynarodowej !!! Kto by jednak sądził, że to łatwe zwycięstwo ten jest w błędzie. Pomimo braku konkurencji wystawa na Ukrainie jest jak zawsze koszmarnie wyczerpująca i psychicznie i fizycznie. W katalogu brak kolejności sędziowania w ringu, obok ringu ręcznie wypisana karteluszka z ową kolejnością- która oczywiście ulegała zmianie w zależności od...? Wolę się nie domyślać. Do oceny 650 psów przewidziano... 6 sędziów ! Początek sędziowania -dowolny- od godziny 11.30. Koniec sędziowania około ... 20 !!! Końcowe wybory BIS zaczęły się więc tuż po tej godzinie. Wybory BOG ? Nic prostszego ! Wszyscy wchodzą z lewej strony - bez zatrzymania są przepędzani przez cały ring i ... wypad do domu. Na ringu zostają tylko 3 - wybrane oczywiście bezstronnie ( ha ha ha ) psy i to by było na tyle. Sędzia nawet nie zachował odrobiny przyzwoitości, ledwo zerkając w stronę przechodzących psów. Na osłodę puchar i piękna rozeta. A potem granica i bezsilna wściekłość. Bezcelowe czekanie na łaskę Pana Pogranicznika. Do domu dotarłyśmy kompletnie wykończone około 4.30 rano. A do Lwowa jest tylko 160 km !!!  Jest jednak pewien "budujący" szczegół - niby drobiazg, a znacznie poprawia nastrój. Otóż we Lwowie nikt się nie "ślinił" na widok kawałka damskiej bielizny ! Nikogo to nie podniecało, nikt nie pstrykał fotek z ukrycia . Ot - normalna rzecz w "świecie" biodrówek i krótkich bluzeczek. W Nowym Sączu co niektórzy zamiast podziwiać wystawiane w ringu psy- woleli wypatrywać od tyłu ,czy też czasem komuś nie widać kawałka majtek..? Toż to dopiero "zdjęcie roku" !!! No cóż, są różne dewiacje... Swoje zdjęcie z uchwyconymi na wierzchu stringami - zachowałam na pamiątkę. Może kiedyś poproszę autora o autograf...?
Poza tym Lwowianie bardzo mili i serdeczni. Zaprzyjaźniłyśmy się z Aleksandrą i jej niufem o imieniu Balu. Szkoda, że moja cyfrówka nadal nieczynna...

Jawa otrzymała CACIB i BOB, Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych we Lwowie

W upalny i słoneczny, kiedyś bardzo uroczysty - dzień 22 lipca, wybrałam się z Kluseczką do Nowego Sącza. Konkurencja dojechała prawie w komplecie, a sędziował p. Marek Lewandowski. W klasie pośredniej walczyła Jagódka pokonując Doris Czarny Miś i zdobywając drugie już CWC. Kluska zaprezentowała się w klasie otwartej wraz z znaną już z Krosna Małą Foką M/S. Foczka wcale nie jest mała, jest za to poprawnie zbudowana i preferuje statykę od ruchu. Obie suczki otrzymały zasłużoną ocenę doskonałą, a Kluska medal złoty i kolejne CWC. Potem obie siostry pierwszy raz zawalczyły między sobą o tytuł Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie. Jagoda wystąpiła w letnim futerku, więc obficie zarośnięta Kluska wygrała porównanie. Chwilę później do końcowego porównania stanął Najlepszy Junior - Grand Ambition Królowej Mórz oraz NDPwRasie czyli Ares z Helmowego Jaru. Kółeczko truchcikiem i  Zwycięzcą Rasy zostaje ... Jawa Czy Sen !!! Hurra. To już trzecie Zw. Rasy w tak krótkiej karierze Kluseczki. A potem nie było już tak różowo. Wyboru II grupy FCI dokonywała p. Ewa Bukład, której nowofundlandy delikatnie mówiąc- bliskie sercu nie są. Zaskoczyła nas jednak wybierając Jawę do finałowej piątki ! Wow. Tak więc gościnny Nowy Sącz opuszczałyśmy bogatsze w nowych przyjaciół ( M/S Mała Foka i jej opiekunowie), śliczny pucharek i przydatny 15 -kilogramowy worek karmy Acana - za co bardzo dziękujemy sponsorowi ... 23 czerwca -Międzynarodowa w Krakowie - Kropa oceniana przez Przewodniczącą Klubu
Jamnika, p. Dorotę Witkowską, otrzymała CWC, CACIB, NSwR oraz BOB !!!

13 maja 2007, w piękną słoneczną niedzielę wybrałyśmy się na krajową do Krosna. Była to pierwsza wystawa Jawy po skomplikowanej operacji z 9 marca. Jawa nie jest jeszcze w pełnej formie, ale nie zawiodła moich oczekiwań. Otrzymała ocenę doskonałą, lokatę I (pokonując suczkę z hodowli "Czarny Miś") oraz swój pierwszy wniosek CWC !!! Championat rozpoczęty ! Zdjęcia dołączymy wkrótce.

23 kwietnia - poniedziałek- Hurrrrra !!! JAWUSIA - KLUSIA wolna od dysplazji stawów biodrowych !!! Badanie rtg ocenione przez prof. Siembiedę AR Wrocław. Bardzo się cieszymy.

11 marca to był piękny, słoneczny dzień. Pomimo smutku związanego z leczeniem Jawusi- wybrałam się do na krajówkę do Jarosławia, by pokibicować debiutującym "dzieciom". Kiedyś Cię Znajdę wystąpiła po raz pierwszy w młodzieży, a Jedna Taka Jagoda zadebiutowała w pośredniej. Obie "dziewczyny" nie sprawiły zawodu, schodząc z ringu z oceną doskonałą i złotym medalem. Dodatkowo Eris otrzymała swój pierwszy tytuł Zwycięzca Młodzieży, a Jagódka CWC oraz tytuł Najlepsza Suka w Rasie. Gratulujemy !!! Championaty czas zacząć... Tak trzymać ! W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Tomka, odwiedzając Kendi i Sorszę . Udało się wykonać pamiątkową fotkę: od lewej Kiedyś Cię Znajdę, w środku Jedna Taka Jagoda, a po prawej Którędy Do Szczęścia...

 

                                  

 

28.01.2007 w Zabajce wielkie święto. Champion Polski i Słowacji ERA ZA GŁOSEM SERCA Viva Zabajka FCI kończy równo 7 latek !!! Był mały torcik, prezenty i dłuuugie szczotkowanie, tak lubiane przez jubilatkę. Składamy tą drogą także najserdeczniejsze życzenia dla rodzeństwa Erusi - Emaili z Rzeszowa, Emmi z Wrocławia, Ech Cichej Wody z Sochaczewa, El-Campo z Warszawy, Elfa z Przeworska, Epi z Leżajska oraz Ej Baribalki która z pomocą niemieckiej organizacji została adoptowana do Niemiec. Gratulujemy pięknego wieku i życzymy duuuużo zdrowia na dalsze lata !!!

 


1 stycznia 2007 - SZCZENIAKI

Champion Polski i Słowacji ERA ZA GŁOSEM SERCA Viva Zabajka FCI po raz drugi została babcią.

28 grudnia 2006 roku jej córka Ch.Pl.Mł. INNA NIE BĘDĘ Viva Zabajka FCI została matką 8 szczeniąt - (4 pieski i 4 suczki). Ojcem szczeniąt jest Ch.Pl. NERO Od Stiky. Serdecznie gratulujemy !!! Poniżej zdjęcia matki szczeniąt .

Zainteresowanych proszę o kontakt pod numerem 667 67 64 11 lub 034 352 4249.« Poprzednia   2008  2007  2006  2005   Następna »