Aktualności
O nas
Osiągnięcia
Mioty
Galeria
Księga Gości
Linki

Ostatnia aktualizacja:
12.03.2008

Strona główna   Dodaj do ulubionych  


Jamnik króliczy szorstkowłosy

Aktualności 2006 - Nowofundlandy Viva Zabajka FCI


18-19 listopad- Międzynarodowa w Kielcach

Hurrraaa! JEDNA TAKA JAGODA występując w licznej i "mocnej " stawce 9 suczek, uzyskała ocenę doskonała, lokatę I i ostatni potrzebny tytuł by od dziś móc napisać przed swym imieniem CHAMPION MŁODZIEŻY !!! Sędziował pan Bela Siklosi z Węgier. Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy !!!Światowa Wystawa Psów w Poznaniu 9-12 listopad 2006

Po raz pierwszy w Polsce zorganizowano wystawę tej najwyższej, światowej rangi. Z całego świata zgłoszono ponad 21 tysięcy psów, w tym ogromna liczbę 188 nowofundlandów. Pełne tremy pojechałyśmy z młodym pokoleniem, czyli Kendi w szczeniętach i Jawa w młodziezy. Stres przeogromny, nerwy napięte do granic wytrzymałości !!! Okazało się jednak, że nie ma się czego wstydzić.

Kendi otrzymała ocenę "obiecująca" w stawce 8 szczeniąt, zeszła z pięknym opisem, który kończył się co prawda słowami "suczka w najgorszym okresie rozwoju", - ale nie zawsze szczenię rozwija się równo i idealnie. Jej budowa jest prawidłowa, a to najważniejsze.

Jawa wystąpiła w doborowym towarzystwie. Ring ledwo pomieścił całą stawkę czyli 28 "małolatów" !!! Było co podziwiać. Ursinus Velutus, córki Zwycięzcy Świata Skipper`s Emperior, córki Zw. Świata Ursinus Velutus Paloma Bianca, w rodowodach - hodowle Borgoleonardo, King of Helluland, Pouch Cove's, Riesrand, Twillin Gate, Vertigo ...

Po bardzo szczegółowej i wnikliwej ocenie otrzymałyśmy taki oto opis :

"Duża, mocna suka, bardzo dobra górna i dolna linia, dobrze kątowane kończyny, prosto stawiane w ruchu, dobre wyjście szyji, bardzo dobrze rzeźbiona głowa - doskonała w wyrazie, dobry ruch, - zdecydowanie potrzebuje czasu".

Ocena doskonała, bez lokaty w konkurencji 28 suk.

Zdjęcia niebawem !10.09.2006 r. Krajowa w Przemyślu

Do Przemyśla wybrałyśmy się w składzie: Jawa, Kropa, Agata i Ja. Przywitało nas ciepłe, jesienne słońce, więc zmiana sędziego w ostatniej chwili nie zepsuła naszego dobrego nastroju. Sędzia Anna Rogowska dokładnie obejrzała Jawę opisując ją następująco:" efektowna, elegancka. Suka jeszcze w trakcie rozwoju, głowa o dobrym wyrazie, doskonały pigment, doskonałe uzębiebienie, prosty, dobrze związany grzbiet, głęboka klatka piersiowa, ustawienie i kątowanie kończyn prawidłowe, wydajny ruch, ładna szata". A potem się posypało: ocena doskonała, medal złoty, tytuły - Zw. Młodzieży, Najlepsza Suka w Rasie, Zwycięzca Rasy. Wow!!!
Chwilę póżniej Agata (7 lat) wystąpiła z Kropą w konkurencji "Dziecko i Pies". Odważnie i bez tremy zaprezentowała siebie i psa - wygrywając w konkurencji sześciu dzieci. Piękny puchar i słodycze sprawią, że wystawa na długo pozostanie w jej pamięci.

Ale to nie koniec emocji. Pomimo upalnego dnia Jawa pobiegła ochoczo i płynnie i jak stwierdziła "znajoma konkurentka" - hodowczyni whippetów:"na Jawę dzisiaj nie ma mocnych". Jawa w sporej konkurencji wygrała całego Best in Show Junior.Gratulacje, spory puchar, ogromny worek karmy. Jaka szkoda, że dziś byłyśmy bez fotografa...

W ringu nowofundlandów
fotka dzięki uprzejmości dogomaniaków

Zwyciezczynie Wystawy Krajowej Przemyśl 2006
Zwyciężczynie Wystawy Krajowej Przemyśl 200620 sierpnia 2006 - Krajowa Wystawa Psów w Rzeszowie

Tym razem było bardzo gorąco. Jawa miała tylko jedną konkurentkę i otrzymała czwarty już tytuł Zwycięzca Modzieży z rąk sędziego p. Jerzego Mrugasiewicza. A w końcowych wyborach BIS Junior, sędzia Anna Bogucka wybrała Jawę do finałowej piątki najpiękniejszych suczek!!!


16 lipca 2006 - Krajowa Wystawa Psów w Krośnie

Wróciłyśmy. Zmoknięte, przemarznięte ale uśmiechnięte. Na ocenę w ringu przyszło nam czekać dość długo, ale ...oto opis jaki otrzymała Jawa od p. Jadwigi Niciewicz : "bardzo ładna suka, o doskonałej głowie, prawidłowo kątowana , doskonała górna i dolna linia, swobodny ruch, ładna szata. Ocena doskonała, lokata 1, tytuł - Zwycięzca Młodzieży". Hurrrra ! Mamy nowego championa !!! To ostatni tytuł niezbędny by Jawa otrzymała Młodzieżowy Championat !!!

Zostałyśmy do BISa właściwie tylko przypadkiem - zimno jak ... nie wiem co, a do tego padający nieustannie deszcz i paskudny przenikliwy wiatr. Niestety do BIS Junior zostało mnóstwo psów (około 30)i właściwie weszłyśmy na ring główny bez przekonania. Sędzia p. Andrzej Szutkiewicz zrobił "rundkę" wokół zgromadzonych, surowym okiem oceniając stawkę. Potem kółeczko kłusem i postawa. Kolejny spacer p. Szutkiewicza i tym razem dla większości wyrok "dziękuję" ... Kątem oka patrzymy jak kolejno "odpadają" piękne psy ... a do nas coraz bliżej ! Odpada sznaucer ,amstaff, owczarek australijski ,owczarek podhalański, któryś z chartów i ... wzrok sędziego padł na nas ... "proszę" i gest wskazujący przejście do finału ! Hurra ! To do nas !

Kolejny kłusik, tym razem pojedynczo i po trójkącie. Został beagle, springer spaniel, jamnik szorstkowłosy i York, plus Jawa czyli piątka szczęśliwców. Ostatnie nerwowe ustawienie i poprawki łap. Mikrofon i głos sędziego: "miejsce 3 dla doga niemieckiego, miejsce 2 dla jamnika i miejsce pierwsze ... nowofundland !" Ogromna radość, szybkie podsadzenie "kuferka" Jawusi na podium, gratulacje, piękne szklane, grawerowane puchary, pamiątkowe fotki wraz z sędzią ... WARTO BYŁO !!!

Nowofundland Jawa nr 1 BIS Junior na Wystawie Psów Rasowych  Krosno 2006
Jawa nr 1 - BIS Junior Krosno 2006
19 czerwca 2006 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Szczecinie

To była daleka i męcząca podróż. Jadąc przez całą Polskę - podziwiałyśmy zmiany pogody, jak w kalejdoskopie. Miejscami upał 32-35 `C a chwilami  gwałtowne burze. Na szczęście Szczecin powitał nas serdecznie, a sędzinie p. Magdalenie Kozłowskiej Jawa bardzo się spodobała. Wygrała bezkonkurencyjnie uzyskując kolejny tytuł Zwycięzca Młodzieży !!! Oto opis:

"suka w doskonałym typie, z pełną wyrazu suczą głową, bardzo ładne zdrowe oczy, górna linia szyi i tułowia bez zarzutu, dobre ożebrowanie tułowia. Ruch swobodny. Doskonała szata".

Chciałabym tą droga podziękować wszystkim, dzięki którym ta daleka wyprawa  doszła do skutku :

Wisi i Grzegorzowi S- za pomoc i "doping", Tomkowi R za użyczenie Opelka na gaz, Kasi K za drugie ręce przy kierownicy, Magdzie S za obiado-kolację w...Olsztynie oraz moim przyrodnim siostrom Iwonie i Violi P za nocleg, cierpliwość i pyszne posiłki ! DZIĘKUJĘ !!!

Nowofundland Zwycięzca Młodzieży Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Szczecin 2006
Pani Magdalena Kozłowska, Jawa  i ja - Szczecin 18.06.2006

11 czerwca 2006 - Wystawa w Raciborzu i Lublinie

11 czerwca to nie tylko okrągłe urodziny miotu "J", który ukończył właśnie 10 miesięcy. To także występ Jagody i debiut Jawy. JEDNA TAKA JAGODA wybrała się na krajową do Raciborza, gdzie sędzia p. H. Jurek ocenił ją następująco :

"poprawnie zbudowana suka o dobrej typowej głowie, prawidłowy zgryz, pełne uzębienie, dobra górna linia, mocne db kątowanie kończyn, dynamiczna w ruchu, ocena doskonała, lokata I w konk. 3. Medal złoty, tytuł Zwycięzca Młodzieży". Gratulujemy !!! To już kolejny trzeci tytuł Jagódki !!!

W tym samym czasie JAWA CZY SEN debiutowała na wystawie krajowej w Lublinie. Jako najmłodsza z całej stawki nie miała łatwego zadania. Pomimo lekkiej tremy poradziła sobie jednak wygrywając w stawce 3 suczek. Sędzia W. Mrowiec opisał ją następująco:

"proporcjonalnie zbudowana suka, dobrej kości, ładnej typowej głowie, zgryz prawidłowy, doskonale rozwinięta obręcz barkowa, doskonała szata. Ocena doskonała, lokata I w konkurencji 3, medal złoty, tytuł Zwycięzca Młodzieży"

Największe emocje były jednak przed nami. Pozostałyśmy na wybory Najpiękniejszego Juniora Wystawy (czyli najpiękniejszego z wszystkich psów wystawianych w klasie młodzieży). W ogromnej konkurencji Jawa nie zawiodła i pomimo stresu (pierwsza wystawa w jej krótkim życiu a ring honorowy mocno nagłośniony, oświetlony i wkoło tłumy ludzi i psów) zaprezentowała się pięknie uzyskując II miejsce BIS Junior !!! Huuurrra !!!

Wystawa Psów Rasowych Lublin 2006 - Nowofundlandy Jawa Czy Sen

JAWA CZY SEN w towarzystwie Beaty i sędziego W. Mrowca


28 maja 2006 - Międzynarodowa Wystawa w Lesznie.

Młodziutka JEDNA TAKA JAGODA otrzymała ocenę doskonałą i srebrny medal w stawce 5 suczek! Brawo !!! Od zwyciężczyni tej stawki dzieli Jagódkę prawie 9 miesięcy !!! To ogromna różnica dla suczek w tym wieku...


21 maja 2006 - Bytom, sędzia W.Mrowiec.

JEDNA TAKA JAGODA startując w stawce 3 starszych suczek - otrzymała doskonałą, 1 miejsce i kolejny tytuł Zwycięzca Młodzieży ! Ogromne uściski i gratulacje !!! Opis z karty oceny: "Proporcjonalnie zbudowana, dobrej kości, ładnej typowej głowie, ciemne oko, dobrze rozwinięta obręcz barkowa, bardzo dobre kątowanie kończyn" Do championatu jeden krok !!!14 maja 2006 - Jelenia Góra, sędzia p.Niciewicz.

JEDNA TAKA JAGODA po raz pierwszy startująca w ringu ( wiek - 9 miesięcy i 3 dni !!!) otrzymała ocenę doskonałą i swój pierwszy tytuł Zwycięzca Młodzieży !!! Brawo !!! Opis z karty oceny: "doskonale zapowiadająca się suczka, o bardzo ładnej suczej głowie, doskonałe kątowanie, prawidłowa górna i dolna linia, bardzo dobrze prowadzone kończyny przednie i tylnie, dobry posuwisty ruch, ładna szata."

JEDNA TAKA JAGODA Viva Zabajka FCI

Jagódka podczas wystawy


Jawa Czy Sen - wolna od cystinurii !!!

Badania OptiGen, LLC Cornell Business & Technology Park 767 Warren Road, Suite 300, Ithaca, New York 14850 -USA

Poniżej dyplom Jawy potwierdzający wynik badania:

Certyfikat Optigen - Nowofundland Jawa Czy Sen


« Poprzednia   2008  2007  2006  2005   Następna »